ضخامت و وزن ایزوگام استاندارد

0
219
وزن ایزوگام استاندارد ــ ضخامت استاندارد ایزوگام
وزن ایزوگام استاندارد ــ ضخامت استاندارد ایزوگام

ضخامت و وزن ایزوگام استاندارد

با افزایش قیمت قیر در دهۀ 1970، رفته رفته روش های سنتی که نصب و روش عایقکاری های آن همگی به قیر وابسته بودند، از صنعت عایقکاری کنار گذاشته شدند و جای خود را به عایق های پیش ساخته یا ایزوگام دادند. امروزه در صنعت عایقکاری، رقابت میان شرکت ها، در تولید ایزوگام با وزن و ضخامت استاندارد می باشد.

ایزوگام هایی که متشکل از دو لایۀ تیشو و پلی استر دارای قیر 70 * 60 و یک لایۀ آلومینیوم می باشند، از استقامت بالایی برخوردار می باشند. البته این موضوع مشروط دارا بودن وزن و ضخامت استاندارد لایه های ایزوگامی می باشد.

وزن ایزوگام استاندارد ــ ضخامت استاندارد ایزوگام

استقامت این لایه های ایزوگامی به حدی بالا می باشد که مقاومت بالایی در برابر رفت و آمد و همچنین قابلیت ضد نفوذی بسیار بالاتری، نسبت به آسفالت در برابر بارش برف و باران دارند.

در این مقاله می خواهیم، به ضخامت و وزن استاندارد ایزوگام که یکی از ویژگی های بسیار مهم در عایقکاری محسوب می شود، اشاره ای داشته باشیم.

ضخامت استاندارد ایزوگام

کیفیت تیشو، فویل آلومینیوم، پلی استر بکار رفته و همچنین قیر، از ویژگی هایی هستند که بر ضخامت استاندارد ایزوگام تأثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال، ایزوگام دارای تیشوی مرغوب و قیر مناسب، اما با ضخامت فویل کم، استانداردهای یک ایزوگام را تحت الشعاع قرار می دهد و چنین عایقی برای سطح پشت بام، مناسب نمی باشد.

ضخامت استاندارد ایزوگام ها، 4 میلیمتر می باشد و در صورتی که ایزوگام ضخامتی کمتر از 4 میلیمتر را دارا باشد، معلوم می شود که از کیفیت این محصولات کاسته شده و روی کارایی و دوام آن نیز تأثیر خواهد گذاشت.

وزن استاندارد ایزوگام

وزن استاندارد ایزوگام طبق تعریف های معین شده در صنعت عایقکاری 40 الی 42 کیلوگرم می باشد. البته برخی تولیدکنندگان هستند که به جای قیر از پودرهای مخصوصی استفاده می کنند. هدف از استفاده از این مواد بالابردن وزن ایزوگام می باشد و تشخیص آن برای عموم کار آسانی نیست.

ایزوگام تهران

محصولات ایزوگام شرکت ایزوگام تهران دارای نشان استاندارد می باشد. برای مشتریان محترم ایزوگام تهران، این امکان وجود دارد که برای اطمینان از استانداردهای محصولات ما و مرغوبیت و کیفیت بالای ایزوگام، می توانند با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با کارشناسان ایزوگام تهران، به این مهم دست پیدا کنند.

پس از آن که از مرغوبیت محصولات اطمینان حاصل کردید. به صفحۀ لیست قیمت محصولات ما مراجعه کنید و مورد مناسب را انتخاب نمایید.

تماس با مشاورین و کارشناسان ایزوگام تهران >>> 09127231027

نصب و اجرای ایزوگام

ایزوگام خریداری شده توسط افراد که دارای ضخامت و وزن استاندارد ایزوگام باشد. امکان دارد بازدهی در حد انتظار را نداسته باشد. علت این موضوع می تواند ناشی از نصب غیراصولی سطح ایزوگام باشد. هنگام نصب ایزوگام باید تمامی نقاط بطور کامل به سطح موردنظر بچسبند. اگر نصب آن وسط افراد کم تجربه انجام شود، زیر سطح ایزوگام آب و هوا نفوذ پیدا می کند. و سطح ایزوگام اصطلاحاً شکم می آورد. در نهایت باعث خرج هزینه های اضافی و ایجاد خسارات اقتصادی خواهد شد.

برای جلوگیری از این خسارات باید حتماً از شرکت های معتبر و محصولات مرغوب و البته توسط نصابان مجرب و ماهر انجام گیرد. تا بعد از همان نصب اولیه، تا سال ها بعد از آن کیفیت خود را حفظ نماید.

سایر مقالات : شرایط نگهداری قیر  ـــ  مواد تهیۀ ایزوگام

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here