روش های تشخیص ایزوگام اصل

0
275
تفاوت ایزوگام اصل با ایزوگام تقلبی

چگونه ایزوگام اصل را از تقلبی تشخیص دهیم ؟

ایزوگام در مناطق مختلف ایران در برندها و انواع کیفیت‌های گوناگونی تولید و فروخته می شود. به دلیل معروف بودن بعضی از برند، برخی افراد سودجو مانند اکثر صنایع و محصولات سایر، با ترفنهای متقلبانه ای سعی می‌کنند تا ایزوگامی بدون کیفیت را بعنوان ایزوگام مطلوب در بازار توزیع کنند و در نهایت خودشان سود بسیاری از این کار بدست بیاورند. در ادامهاین بخش بعضی از موارد که می‌توانند در تشخیص ایزوگام اصل از ایزوگام تقلبی به افراد کمک کنند را مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت ایزوگام اصل با ایزوگام تقلبیهولوگرام ایزوگام اصل

بعضی از برندهای ایزوگام که اعتبار بالاتری نسبت به سایر دارند و بیشتر سوژه تقلب افراد می شوند، برای برطرف نمودن این موضوع، هولوگرام‌های اصلی را روی ایزوگام خود پیوند می زنند. همچنین جهت تشخیص هولوگرام اصلی از تقلبی هم باید از مهارت کافی و بالایی برخوردار باشید و تفاوت هولوگرام و برچسب‌های شبرنگ را از یکدیگر بدانید.

تشخیص برند ایزوگام

زمان خریدن ایزوگام، امکان دارد ایزوگام را به نام دلیجان به خریداران بفروشند. تولیدکنندگان ایزوگام زیادی در شهر دلیجان وجود دارند و ایزوگام دیگری با این نام وجود ندارد. دلیجان جای تولید ایزوگام می باشد و به طور قطعی به معنی داشتن کیفیت بالای آن نمی باشد. چرا که در این شهر نیز محصولاتی با کیفیت کمتر ایجاد می کنند. به همین دلیل جهت خرید یک ایزوگام اصل و با کیفیت، اول برند آن را باید مورد توجه قرار دهید.

پسوند و پیشوند بعنوان ایزوگام اصل

بعضی از سودجویان با اضافه نمودن عنوان هایی به قبل و بعد برندهای ایزوگام اصل، قصد دارند تا خریداران را گمراه کنند. در زمان خرید ایزوگام باید به شماره ثبت شرکت تولید ایزوگام توجه داشته باشید و حواستان باشد که نام تولیدکننده کامل و پسوند و پیشوندی نداشته باشد.

قیمت ایزوگام اصل

تغییر قیمت ایزوگام در شرکت های اصلی کمتر از سایر شرکت ها دیده می شود. اگر یک نصب کننده ایزوگامی با برند معتبر را یک قیمت مشخص و نصاب دیگری قیمتی متفاوت از آن را ارائه دهد، به احتمال زیاد مسئله ای در این بین وجود دارد. ایزوگام با برند معروف، معمولا با اختلاف قیمت‌های کمی به فروش می‌رسند و خواهد شد.

مقاومت بالا در مقابل کشش و تا کردن

ایزوگام دارای کیفیت  باید مقاومت بالایی در برابر کشش و تا شدن از خود نشان دهد و دچار پارگی یا شکستگی نشود. اگر در زمان کشش یا تا کردن ایزوگام، دچار آسیب دیدگی شود، نشان‌ می دهد که ایزوگام کیفیت بالایی ندارد و احتمالاً ایزوگام تقلبی می باشد.

رنگ دهی مواد پلیمری

امکان دارد در زمان دست کشیدن بر لایه‌های پلیمری و تیره ایزوگام، رنگ تیره آن روی دست شما اثری بگذارد. این مورد نیز می تواند نشان‌دهندۀ کیفیت کم ایزوگام باشد. ایزوگام اصل و دارای کیفیت بالا معمولاً رنگ‌دهی از خود نشان نمی دهد.

وزن ایزوگام

هر یک از رول های ایزوگام باید دارای طول ۱۰ متر و عرض 1 متر باشد. همچنین وزن آن بایستی تقرباً ۴۰ کیلوگرم باشد. بعضی از تولیدکنندگان محصولات عایق پیش ساخته جهت کاهش استفاده از مواد اولیه، ایزوگامی با ضخامت کم و در نتیجۀه آن کبیفیت پایین تری تولید می‌نمایند.

همچنین وزن انواع ایزوگام تک لایه، دولایه و دارای فویل و بدون فویل با همدیگر تفاوت دارد. و در مواقع بررسی وزن باید این نکات نیز مورد توجه قرار بگیرد.

ضخامت استاندارد ایزوگام

ایزوگام مرغوب باید ضخامت ۴ میلیمتری را دارا باشند. اگر ایزوگامی دارای ضخامت کمتری باشد، امکان دارد عمر و دوام آن را نیز تحت تأثیر قرار دهد. و در برابر شرایط نامساعد آب و هوا، مقاومت بالایی از خود نشان ندهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here