اجزا تشکیل دهنده ایزوگام

0
1760
اجزای ایزوگام
اجزای ایزوگام

مشخصات اجزاء تشکیل دهنده عایق‎ های ایزوگام

قیر صنعتی 70-60
یکی از اجزا تشکیل دهنده ایزوگام قیر صنعتی است.

قیر مصرفی در ایزوگام قیر ۶۰/۷۰ است که ۶۰/۷۰ درجه نفوذ قیر می‌باشد. طریقه آزمایش به این صورت است که سوزنی به وزن ۱۰۰ گرم از ارتفاع مشخصی به درون قیر رها
می‌شود. میزان نفوذ سوزن در مدت ۵ ثانیه، درجه نفوذ قیر را مشخص می‌کند. هر یک میلیمتر نفوذ درون قیر، ۱۰ درجه، نفوذ را بالا می‌برد.

ایزوگام تهران ارائه دهنده خدمات نصب ایزوگام در بهترین کیفیت

مواد پلیمری به نام اتکتیک پلی پروپیلن (APP)
پلی‌استر سوزنی
پلی استرها موادی هستند که از الیاف مصنوعی بدست می‌آیند. برای تولید پلی‌استر، پنبه‌های مصنوعی تولید شده توسط غلطک‎های سوزنی به هم بافته می‌شود و به صورت پلی‌استر در می‌آیند.
البته ضخامت پلی ‌استرها متفاوت است.

فویل
ورق‌هایی از جنس آلومینیوم با ضخامت کم است که به راحتی حالت می‌گیرند. این ورق‌ها روی سطح ایزوگام قرار می‌گیرند و خاصیت انعکاس نور دارند و در هنگامی که هوا بسیار گرم
است باعث جلوگیری از روان شدن و به اصطلاح شل‌شدن قیر و در نتیجه خرابی ایزوگام می‌شود. ضخامت فویل بین ۱۴ الی ۱۶ میکرون می‌باشد.

پودر تالک
یکی دیگر از اجزا تشکیل دهنده ایزوگام که از آسیاب سنگ تالک بدست می‌آید و مانع چسبیدن لایه‌های رول ایزوگام می‌گردد پودر تالک نام دارد. ودر بعضی از این عایقها پودر مس ۶۰۰ نیز بکار می‌رود .

تیشو نخ دار
تیشو موادی هستند شبیه به پشم شیشه که عمده خواص آنها را نیز دارا می‌باشند. تیشو، نام عایق‌های رطوبتی یک فلت از الیاف شیشه معدنی است که این فلت معمولاً با الیاف شیشه تقویت
می‌شود.

پوشال
پوشال‌ها مواد پلاستیکی هستند که رشته رشته شده‌اند.

لایه‌های تشکیل دهنده ایزوگام

طبق استاندارهای ایران اساساً نوع لایه‎ های به کار رفته در تولید ایزوگام ۲ نوع می‌باشد:

۱- ایزوگام تک لایه شامل پلی‌استر دوخته که این نوع ایزوگام به نسبت نوع دو لایه ظریف‌تر است و قابلیت انعطاف بیشتری دارد.(مخصوص پی ساختمان)

۲- ایزوگام دولایه شامل تیشو و پلی‌استر که این نوع ایزوگام ضخیم‌تر از نوع تک لایه بوده و دارای استحکام بیشتری می‌باشد.

( مخصوص سطوح خارجی مانند پشت بام، بدنه استخر و تونلها)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here